Beşiktaş’ın Talisca formülü


Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyen Talisca, Brezilya Milli Takımı’na seçildi… Beşiktaş, Talisca’nın bonservisini alabilecek mi?Son oynanan Gençlerbirliği maçında attığı golle takımına çok önemli 3 puan kazandıran Anderson Talisca’yı elinden kaçırmak istemeyen Beşiktaş yönetimi çalışmalara başladı. 
Sabah’ın haberine göre; kiralık olarak oynayan 24 yaşındaki Brezilyalı yıldızın bonservisini almak için Benfica ile masaya oturacak olan siyah-beyazlıların transferde izlemeyi planladığı yol şöyle:
BenfiCa Kulübü, Talisca’nın sözleşmesindeki opsiyonu kullanarak sözleşmesini 2020’ye kadar uzattı ve işini sağlama aldı.
Beşiktaş, sambacının satın alma bedeli olan 21 milyon Euro’yu taksitler halinde 6 parçaya bölecek.
Çin kulüpleri ve İngiltere’den Wolverhampton’ın takip ettiği Talisca’yı daha da parlatıp Cenk Tosun’da olduğu gibi değerini artıracak.
Talisca’nın bonservisinin alınması durumunda uzun soluklu bir sözleşme imzalanıp satış fiyatı 50 milyon Euro olarak belirlenecek.
Brezilya Milli Takımı’na davet alan yıldız oyuncuyu, Şampiyonlar Ligi’nde de vitrine çıkaracak olan Beşiktaş, gelecek dönemde Talisca’dan ciddi bir kâr sağlamanın peşinde.
BeIN Sports yorumcusu Güntekin Onay, Talisca’nın son durumuyla ilgili çarpıcı bir yorum yaptı: 

Brezilya Milli Takımı’nda oynayan oyuncunun değeri artar. Talisca seçildi, şimdi değeri artacak.
Talisca Benfica’nın oyuncusu. Beşiktaş’ın Talisca’yı alması güçleşecek. Premier Lig’e transfer olamıyordu, milli takıma seçilmediği için kapalıydı. Orası açılacak.
Her anlamda bence Beşiktaş açısından olumsuz oldu. Ama 21 milyona alıp 40 milyona satma şansı yüksek.
Ben olsam borç, harç, kredi alırım ve 21 milyonu bastırırım, ama Brezilya Milli Takımı ile Dünya Kupası’na gidecekse…

Kaynak: HaberTürk