Dili Yaşayarak Öğrenin

Dili Yaşayarak Öğrenin

İngilizce bir ders olarak değil, dil olarak öğrenilmeye çalışıldığında konuşma alanında aktif bir kullanım elde edebilirsiniz. Telaffuzu farklı olan bu dili evde kendi başınıza, kitaplardan öğrenmeye çalışmak doğru olmayacaktır. Bu nedenle İstanbul İngilizce kurslarıaraştırmaları yaparken kendi seviyenize ve amacınıza uygun olarak dil kursları bulabilmek mümkün olabilir. Günümüzde ilkokul düzeyinden itibaren İngilizce eğitimi verilir. Ancak aradan geçen zamanlar ve tekrar edilmeyen bilgiler unutulur gider. Bireye çok iyi notlar alarak diplomasında İngilizce dil bilgisinin yer alması fayda vermez. Bu nedenle belirli kur programları tercih ederek dil seviyenizi ilerletmeniz ve pratik alanında aktiflik kazanmanız mümkün olabilir. Dil kurslarında belirli seviyelerden başlanarak eğitimler verilir. Başlangıç seviyesi sıfırdan dil eğitimlerine başlamak isteyenler içindir. Bu seviyedeki öğrenciler gerçek manada İngilizce ile ilk defa tanışanlar içindir. Temel zamanlar ve gündelik hayatınızda kullanabileceğiniz basit kalıpların öğrenilmesini hedeflemektedir. Ön orta seviyede ise gramer eğitimleri yoğun olarak devam eder. Bu da edinilen bilgilerin daha fazla pratiğe dökülmesi gerekliliğini ortaya koyar. Bu şekilde her seviye ilerlediğinde bir kademe daha kendinizi geliştirebilir ve hedeflerinize çok daha kısa sürede, kaliteli eğitimlerle ulaşabilirsiniz.

Genel olarak sunulan İngilizce kurslarında lise, orta okul, üniversite hazırlık olarak ta eğitimlerin verilmesi söz konusu olacaktır. Bunun yanında akademik kurs seçenekleri de bulunuyor. Yurt içi ve yurt dışı seviye tespit sınavları için özel olarak hazırlanan kur programları ile bireyler daha çok sınav odaklı olarak müfredatlar hazırlanmaktadır. TOELF, YDA, IELTS; TOEIC, SAT gibi akademik başlık altında da çeşitli sınavlara yönelik olarak hazırlanan kurs programları bulabilmek mümkün olmaktadır. Özellikle İstanbul eğitim açısından çok gelişmiş bir şehir olmaktadır. Kurs imkanı olarak ta çok çeşitli seçenekler arasından tercihler yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Öğrencilerin üniversitelerin hazırlık sınıflarını geçebilmek amacı ile ya da okullarda görülen konulara yardımcı destek olması amacı ile de çeşitli kur programlarına dahil olmaları mümkündür. Bu şekilde dil seviyelerini geliştirmeye yönelik destek çalışmaları elde edebilirler.

Reelde sunulan bu şekilde farklı kur programlarının yanında online olarak sunulan çok başarılı ve verimli kurslarda bulabilirsiniz. Özellikle zaman olarak sınırlı kullanımlara sahip olan bireyler için avantajlı sistemler bulabilirsiniz. Bunlardan biri olan konuşarak öğren sistemini incelemek için tıklayın. 2009 yılında İTÜ bünyesinde kurulan bu online kurs programı; farklı statülerden ve yaşlardan her bireye hitap eden bir şekilde çalışmaktadır. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle yapılan çalışmalar bu alanda oldukça verimli sonuçlar oluşturmaktadır. Sistem içerisinde bireylerin ilk etapta İngilizce seviyesi belirleniyor. Sonrasında ise bireylere özel olarak hazırlanan eğitim müfredatları bu alanda birebir olarak sunuluyor. Bu da bireylerin geri kalmadan, eksikleri olmadan doğrudan pratik çalışmaları ile konuşma alanında kendisini geliştirmesi anlamına geliyor. Sabit telefonlar ya da Skype üzerinden verilen eğitimlerin süresini tamamen kendiniz belirliyorsunuz. 10- 20- 30 dakikalık eğitim paketlerinden dersler alabilirsiniz. Gün içerisindeki eğitim zamanınızı da kendiniz belirliyorsunuz. Sistem içerisinde eğitmeninizin yanında her sorununuzu paylaşabileceğiniz bir de danışmanınız olacaktır. Gelişiminizi online paneller üzerinden takip edebilirsiniz. Her gün yapılan bu pratik çalışmaları ile kaliteli bir eğitim metodu sunuluyor. Dilin öğrenilmesi sürekli kullanılmasına hayatınızın bir bölümünde sürekli yaşamasına bağlıdır. Bu eğitimlerde süreklilik sağlanması üzerinde duruluyor. Bu da bireyin dili kullanabilmesini sağlayacak bir metot olarak, çok önemli avantajları da beraberinde getiriyor. Birey mecburen konuşmak zorunda kalıyor ve bu şekilde kendine olan güvenini kazanarak konuşma alanında kendini geliştiriyor.