Yeni Passat geliyor

Alman otomotiv devi Volkswagen, yepyeni bir Passat modeli ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni modelinde yapacağı bu değişiklikler sayesinde araç yeni bir form kazanırken, motor da olduğundan daha güçlü bir hal alıyor.
Yeni Passat geliyor

Alman otomotiv devi Volkswagen, yeni yılda 22 yeni model ile kullanıcılarının karşına çıkmaya hazırlanıyor. Bu modelleri arasında tüm dikkatleri Passat modeline yönlendiren şirket yetkilileri, yaptıkları açıklamalar işe yepyeni bir Passat modelini sevenleri ile buluşturacağı düşünülüyor.

Herbert Diess tarafından yapılan açıklamaya göre yeni Passat makyajlı bir kasa ile hayranlarının karşısına çıkacak. Yeni dönemde yepyeni bir Passat ile karşılaşacağımızı açıklayan yetkililerin yaptığı bu açıklama ise değişikliğin kasa olmayacağını bizlere adeta açıklıyor.

Hibrit motor gelebilir

D segmentinde en çok tercih edilen modellerden biri olan Passat, anlaşılan o ki kasa tarafında farklı bir değişime uğramayacak hibrit motor teknolojisi üzerinde yoğun bir mesai harcayan otomotiv devi, yeni Passat modelinde hibrit motor seçeneğini kullanacağa benziyor.

Hali hazırda henüz benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip otomobil yeni dönemde hibrit motor ile üretileceğe benziyor. Söz konusu değişiklik açıklamalarında hibrit motora vurgu yapan yetkililer, böylece daha güçlü bir Passat ile de kullanıcılarının karşısına çıkmayı planlıyor.

Buna ek olarak emisyon skandalı ile bir zamanlar çalkalanan alman otomotiv devi bu çözüm ile sorunları da geride bırakmayı hedefliyor. 2018 sonunda üreteceği tamamen elektrikli araçları ile de emisyon sorununu tamamen son vermeyi planlıyor.

Kaynak: Haber7